Proces legalizimi

Pershendetje,

Familja ime ka ndertuar nje shtepi ne vitin ’94. E kemi futur ne proces legalizimi qe ne vitin 2005 dhe akoma sot e kesaj dite nuk kemi marr legalizimin. Nuk e kuptoj se cfare duhet te bejme? Kam qene para 2 javesh te zyrat e Kadastres dhe kam bere ankese. Erdhen per matje te shtepise dhe truallit para ca ditesh dhe akoma asgje te qarte nuk kemi se cfare duhet te bejme me tej. Ju lutem me shpjegoni ca duhet te bejme? Cilat jane procedurat dhe afatet per kete proces? Ju faleminderit,

Qytetari: A.K.
Data: 9 Qershor 2022, Kategoria: Çështje pronësie, Procedura administrative

Përgjigje nga Avokatët tanë për pyetjen.

Juristi Online

One Response

Lini një Përgjigje