Kush institucion duhet te veproje

I nderuar avokat . po ju shtroj kte probjem dua te shpreh fjalet me fyese dhe ofenduese per disa institucione apo portale qe mburrren si zgjidhje per hallet e njerzve . por vetem per ju per fondacionin tuaj bamires po respektoj etiken . jetojme ne nje vend ku i drejti dhe punetori i sinqert duhet te luftojne jo vetem per te investuar vet ,por dhe me te fortet .kur i forti tallet me shtetin shkaterron kercenon abuzon ze rrug e tok ku don .a mund ta ndali nje njeri i urt . nuk dua te fus ketu organet e rendit sepse ska qene dhe nuk esht percjelle tek ta gjith ceshtja .por per cka dine ai ka marre paralajmerime per veprimet harbute .por te shkaterrosh dhe zaptosh Jane organet vendore .i jam drejtuar krye bashkiakut por ai tregon perralla ne FB .portali i famshem ma hoqi te drejten mos hankohem perseri per te njejten ankes .por perderisa nuk ka zgjidhje .do presesh pergjigje
A nuk esht turp te kerkosh rruge tefutesh ne parcele ku kam investuar vet pa ndihmen e shtetit . rrugen e ka zene ky njeri ku ka ven kusht do te vras po e hape rrjeten .ka kercenuar dhe tentuar . dhe un duhet te pres cfare . kjo rrug qe ky ka zene per dieni z avokat esht e shtetit un kam dorezuar gjith dok ne ankesen ku vertetohej nga bashkia se ka rrug ,ku vertetohej nga ipoteka se esht tok shtet .dhe shteti thot prit . ne jemi dorezuar jo nga zoti se po perballemi per ate investim me pun por turp per shtetin te dorezohem nga ky njeri qe na ka demtuar me dashje dhe po na ben presion qe ne te largohemi nga atje . ku esht premtimi i z kryrminister qe ka then .ne cdo parcel do ket rrug . nuk dua te fajesoj emrin shtet por disa punonjes qe quhen armiq sabotues te shtetit qe Kane marre besimin te drejtojne portale apo institucione . i nderuar avokat ju lutem .dua te di kompetenc e kujt esht per nderrhyrje . faleminderit.


Qytetari: E. B. Data: 27 January , 2020, Kategoria: Uncategorized.

2 responses to “Kush institucion duhet te veproje”

  1. Duke qenë se e keni shteruar rrugën administrative dhe përpjekjet për krijimin e një servituti vullnetar, duke i bërë kërkesë Bashkisë kompetente për të bërë një rrugë ku mund të kaloni për në pronën tuaj dhe nuk është pranuar, refuzuar apo nuk keni marrë përgjigje, atëherë duhet t`i drejtoheni gjykatës kompetente me kërkesë-padi për të përfituar të drejtën e “Servitutit të detyrueshëm” bazuar në nenet 265 – 295 të Kodit Civil.

  2. Erald Llanaj Erald Llanaj says:
    1

    Fillimisht dua te theksoj se portali nuk te zgjidh problemin qe ke ai maksimalja e ben publike pasi eshte portal dhe mund ta lexoj kushdo ndersa persa i perket problemit te rruges nese disponon certifikat pronesie per pronen tende duhet ti beni nje kerkese bashkise ne menyre qe te sjelli policine bashkiake per te liruar rrugen dhe ne rast se ky organ nuk vepron atehere duhet ti drejtoheni gjykates kompetente.

Leave a Reply


Kthehu tek pyetjet