Kerkim ndihme

Motra ime ka nje pastrim kimik nje kliente ka shkuar dhe ka bere debat per cileson e larjes gjat debatit klientja e ka kercenuar me publikimin onlain se bisnesi juaj sdi te pastroi mir jo cilesor dhe ne keto momentr ka nxjerr celularin duke xhiruar brenda ambientit qe ta hedh ne rrjetet sociale dhe motra ne kete moment i ka thene mos xhiro eshte ambient privat dhe dil jashte ajo ska pranuar te dal por ka vazhduar xhirimin ne kete moment motra ka tentuar ta nxjerr me force duke e shtyre te dali jasht ambientit te biznesit, pas debatesh ajo ka ikur dhe ka ber denoncim ne polici per shantazh kur kete shantazh e ka bere ajo duke xhiruar dhe kercenuar ne ambuentin e motres ne pronen e motres . Nje keshille si mund te veprojme se motra eshte kerkuar ne polici dhe sdihet si shkon ceshtja ?

Qytetari: Y.B.
Data: 10 Mars 2023, Kategoria: Ndihmë ligjore

Përgjigje nga Avokatët tanë për pyetjen.

Juristi Online

One Response

  1. Pershendetje,
    Nëse motra juaj përmbush kriteret e përcaktuara ne ligjin Nr.111/2017 “Per ndihmën juridike te garantuar nga shteti”, mund te paraqiteni prane Qendrave te sherbimit te ndihmes juridike paresore, ne vendbanimin tuaj per te perfituar sherbime ligjore falas (perfaqesim me avokat falas), ne raste te tjera ju rekomandojmë të kontaktoni me një avokat/e privat/e për tiu ndihmuar, perfaqesuar në çeshtjen tuaj.
    Faleminderit!

Lini një Përgjigje