Kallzim per nje person ne marok

Dua te kallzoj penalisht nje person ne marok…pasi me ka marre disa video intime nepermjet nje instagrami fallso dhe tani me kercenon se do i publikoj ne internet dhe shokeve te mij ne instagram…me ka kerkuar 2 mij euro…ja kam derguar me westernuion dhe tani do dhe 2 mij te tjera…si mund te veproj ta zgjidh kete problem

Qytetari: L.A.
Data: 4 Gusht 2023, Kategoria: Penale

Përgjigje nga Avokatët tanë për pyetjen.

Juristi Online

One Response

  1. Pershendetje,

    Kallëzimet penale i drejtohen Prokurorisë së rrethit ku ka ndodhur ose është tentuar të ndodhë vepra penale ose vendi ku ka ardhur pasoja.
    Kallezimin ju mund ta dergoni me ane te postes ose mund te paraqiteni personalisht prane Prokurorise.

    Faleminderit!

Lini një Përgjigje